Kurs BHP - kadra inżynieryjno-techniczna 2022

Szkolenie okresowe BHP skierowane jest do pracowników inżynieryjno-technicznych. Podczas kursu uczestnicy zaktualizują wiedzę w zakresie BHP.

Online (przez internet)

Szkolenie okresowe BHP dla kadry inżynieryjno – technicznej

Co zostanie omówione na szkoleniu BHP dla kadry inżynieryjno – technicznej?

Podczas szkolenia uczestnicy zaktualizują i uzupełnią wiedzę i umiejętności w zakresie:

• bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • rozpoznawania i zapobiegania zagrożeń,
  • środków ochrony przed zagrożeniami dla zdrowia i bezpieczeństwa innych wraz ze sposobami postępowania w przypadkach awaryjnych.

Dla kogo przeznaczone jest to szkolenie okresowe BHP?

Kurs jest skierowany do pracowników inżynieryjno-technicznych jak:

• konstruktorzy,
  • projektanci,
  • technolodzy,
  • organizatorzy produkcji,
  • specjaliści ds. utrzymania ruchu,
  • technicy zapewniający bezawaryjne działanie firmy.

Jakie nabędziesz umiejętności po skończonym szkoleniu okresowym BHP dla kadry inżynieryjno - technicznej?

Po ukończonym szkoleniu, uczestnik będzie potrafił:

• wykonywać swoje obowiązki zgodnie z obowiązującymi zasadami BHP,
  • zidentyfikować oraz ocenić stan zagrożenia czynnikami szkodliwymi dla zdrowia, uciążliwymi i niebezpiecznymi podczas wykonywania pracy,
  • udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej,
  • interpretować przepisy prawa z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP).

Jak wygląda szkolenie okresowe BHP dla kadry inżynieryjno - technicznej?

Kurs odbywa się w formie wykładu w czasie którego osoby odbywające szkolenie mają uzyskać, zaktualizować lub uzupełnić wiedzę i umiejętności dotyczące wykonywania pracy w zakładzie pracy i zachowania się zgodnie z podstawowymi przepisami i zasadami BHP.

Do realizacji szkolenia wykorzystywane będą wielorakie środki dydaktyczne jak np. filmy, prezentacje ale również omówione zostaną środki do udzielania pierwszej pomocy oraz obsługa podręcznego sprzętu przeciwpożarowego.

Ile trwa kurs BHP dla kadry inżynieryjno - technicznej?

Kurs trwa łącznie 16 godzin dydaktycznych. Szkolenie zostało podzielone na 2 dni po 8 godzin lekcyjnych.

Ile kosztuje szkolenie BHP dla kadry inżynieryjno - technicznej?

Oferujemy szkolenie BHP dla kadry inżynieryjno-technicznej w cenie ok. 125 PLN/za osobę.

Koszt szkolenia może się zmienić w zależności od wielkości grupy!

Jak długo ważne jest to szkolenie okresowe BHP?

Szkolenie okresowe BHP dla kadry inżynieryjno - technicznej ważne jest przez 5 lat od jego ukończenia. Pierwsze szkolenie okresowe należy odbyć nie później niż 12 miesięcy po rozpoczęciu pracy na danym stanowisku.

Skorzystaj ze szkolenia w wersji online 2022

Jeśli szkolenie online kojarzy Ci się z suchym wykładem

- mamy dla Ciebie coś, co zaspokoi potrzebę zdobywania nowej wiedzy oraz zmieni Twoją opinię o szkoleniach online

Co oznacza kurs online?

• pracę z trenerem NA ŻYWO, dołączasz do pokoju i widzisz zarówno prelegenta jak i udostępniony przez niego ekran,
  • tak samo jak na szkoleniu stacjonarnym, w każdym momencie, możesz poprosić o doprecyzowanie lub wyjaśnienie niezrozumiałego dla Ciebie zagadnienia,
  • sprawny przebieg poprzez ograniczoną liczbę uczestników szkolenia.
  • w przypadku niejasności, prowadzący rozrysuje najważniejsze kwestie na interaktywnej tablicy, podobnie jak na szkoleniu stacjonarnym,
kurs szkolenie
grupa
Pracujemy w grupach ograniczonych liczbowo
1-1
Szkolenie online ma dokładnie taki sam przebieg i program, jak szkolenie stacjonarne
Certyfikat o ukończeniu szkolenia otrzymasz w formie elektronicznej

Gwarancja satysfakcji

Jeśli masz pytania lub wątpliwości dotyczące szkolenia online, pozostajemy do Twojej dyspozycji

Program szkolenia BHP

01Założenia BHP i regulacje

Główne założenia BHP oraz regulacje związane z wykonywaną pracą.

02Prawa i obowiązki

Zapoznanie z prawami i obowiązkami pracodawcy i pracownika.

03Odpowiedzialność

Odpowiedzialność za niedostosowanie się do przepisów i zasad BHP w szczególności konstruktorów i technologów bądź błędna ich interpretacja.

04Pierwsza pomoc

Zagrożenia dla zdrowia pracownika wraz z zabezpieczeniem się przed wypadkiem i zasady postępowania po wypadku – pierwsza pomoc.

05Zgodność budynków z BHP

Zgodność budynków i pomieszczeń, maszyn oraz wyrobów z wymaganiami BHP.

06Ergonomia

Zgodność budynków i pomieszczeń, maszyn oraz wyrobów z wymaganiami BHP.

07Metody ograniczenia zagrożeń

Metody ograniczenia wpływów zagrożeń i wypadków poprzez korzystanie z nowych technologii:

• urządzenia wentylacyjno-klimatyzacyjne,
  • środki ochrony zbiorowej jak i indywidualnej.
08Nadzór i kontrola stanowiska
09Zasady ochrony Ppoż.

Podstawowe zasady ochrony przeciwpożarowej wraz zagrożeniami i postępowaniem w razie pożaru.

Egzamin i zaświadczenie BHP dla kadry inżynieryjno - technicznej

Egzamin BHP dla kadry inżynieryjno – technicznej

Szkolenie zakończone jest egzaminem. Egzamin odbywa się w formie testu. Podczas egzaminu zostanie sprawdzona wiedza kursantów z zagadnień poruszanych na szkoleniu.

Zaświadczenie BHP

Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu organizator szkolenia wydaje zaświadczenie zgodne ze wzorem podanym w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Polityki Społecznej w sprawie szkolenia BHP (Dz.U. 2004 nr 180, poz. 1860 z póź. zm.).

Zaświadczenie posiada swój unikalny numer oraz ramowy program szkolenia.

Online (przez internet)