Szkolenie z dobrostanu zwierząt rzeźnych
Szkolenie kierowane jest dla osób pracujących w ubojni oraz przy transporcie zwierząt. Celem szkolenia jest zapoznanie się z zasadami dobrostanu zwierząt podczas ich transportu oraz uboju.
Kiedy?
Gdzie?
Jak długo?
Cena
Kiedy?
Gdzie?
Jak długo?
Cena
Kurs rzeźnika
Kurs nadający uprawnienia do pracy na stanowisku rzeźnika-wędliniarza.
Kiedy?
Gdzie?
Jak długo?
Cena
Licencja na przewóz zwierząt
Kurs kończący się otrzymaniem licencji konwojenta zwierząt przeznaczony jest zarówno dla kierowców zawodowych jak i przedsiębiorców zajmujących się organizacją transportu zwierząt.
Kiedy?
Gdzie?
Jak długo?
Cena
Kiedy?
Gdzie?
Jak długo?
Cena
Kiedy?
Gdzie?
Jak długo?
Cena
Szkolenie z uboju zwierząt
Szkolenie z uboju zwierząt kierowane jest dla osób ubiegających się o zdobycie bądź poszerzenie kwalifikacji uprawniających do zawodowego uboju i uśmiercania zwierząt.
Kiedy?
Gdzie?
Jak długo?
Cena
Kiedy?
Gdzie?
Jak długo?
Cena
Kiedy?
Gdzie?
Jak długo?
Cena
Szkolenie dla hodowców drobiu
Szkolenie nadaje kwalifikacje w ramach ochrony zwierząt chowanych lub utrzymywanych z przeznaczeniem hodowlanym.
Kiedy?
Gdzie?
Jak długo?
Cena
Kiedy?
Gdzie?
Jak długo?
Cena
Kiedy?
Gdzie?
Jak długo?
Cena
Szkolenie z dezynfekcji środków transportu
Szkolenie z dezynfekcji środków transportu skierowane jest do przewóźników transportujących m.in. pasze, artykuły spożywcze lub zwierzęta.
Kiedy?
Gdzie?
Jak długo?
Cena
Kiedy?
Gdzie?
Jak długo?
Cena
Kiedy?
Gdzie?
Jak długo?
Cena
Dla kogo przeznaczone są szkolenia weterynaryjne?
Szkolenia weterynaryjne 2024 przygotowane są dla m.in.:
- osób zajmujących się przewozem zwierząt,
- producentów drobiu,
- osób wykonujących ubój zwierząt,
- przewoźników zobowiązanych do wykonywania dezynfekcji środków transportu.
Jakie szkolenia weterynaryjne oferujemy w 2024?
Licencja na transport zwierząt
W przypadku transportu długotrwałego zwierząt bądź transportu powyżej 65 km od miejsca zamieszkania (nie dotyczy osób, które przewożą zwierzęta w celu wypasu) wymagane jest posiadanie licencji na transport zwierząt. Licencję musi posiadać osoba, która uczestniczy w przewozie zwierząt – może być to kierowca bądź pasażer.
Ubój zwierząt
Szkolenie z uboju umożliwia zdobycie uprawnień do uboju na użytek własny bądź uboju zawodowego. W przypadku uprawnień do uboju zawodowego po ukończeniu szkolenia i zdaniu egzaminu należy przedstawić zaświadczenie o odbyciu co najmniej 3 miesięcy praktyk w ubojni.
Kurs dla hodowców drobiu
Ukończone szkolenie dla hodowców drobiu podnosi kwalifikacje uczestników w ramach ochrony zwierząt chowanych lub utrzymywanych z przeznaczeniem hodowlanym.
Szkolenie z dobrostanu zwierząt
Szkolenie z dobrostanu zwierząt przeznaczone jest dla osób, które pracują w ubojni oraz przy transporcie zwierząt. Podczas szkolenia przekazywana jest wiedza z zakresu zachowania i utrzymywania dobrostanu zwierzą rzeźnych.
Kurs rzeźnika
Kurs na rzeźnika, przeprowadzany w formie online bądź stacjonarnej, w którym uczestnicy nabędą wiedzę teoretyczną z zakresu pracy w przetwórstwie mięsnym.
Dezynfekcja środków transportu
Szkolenie z zakresu dezynfekcji środków transportu oraz pomieszczeń obejmuje dezynfekcję, dezynsekcję oraz deratyzacje.
Egzaminy weterynaryjne
Szkolenie dotyczące uboju zwierząt oraz uzyskania uprawnień konwojenta zwierząt zakończone jest egzaminem przed komisją powołaną przez Powiatowego Lekarza Weterynarii. Ukończenie szkolenia oraz pozytywny wynik egzaminu będzie uprawniał do zdobycia stosownych dokumentów.
Najczęściej zadawane pytania
Jakie dokumenty należy posiadać podczas transportu zwierząt?
Transport zwierząt mogą przeprowadzać jedynie osoby, które posiadają licencję na przewóz zwierząt. Dodatkowo należy pamiętać o dokumentach określających: pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce przeznaczenia, przybliżony czas trwania transportu, a także datę, czas oraz miejsce wyjazdu.
Jakie grożą kary za niewłaściwy ubój zwierząt?
Przeprowadzenie uboju w sposób niewłaściwy lub niehumanitarny oraz wprowadzanie do obrotu mięsa niezdatnego do spożycia podlega karze grzywny lub ograniczenia/pozbawienia wolności.
Kiedy mogę przewozić zwierzęta bez licencji na transport zwierząt?
Przewozić zwierzęta bez licencji można tylko w przypadku przewozu na użytek własny, czyli w celu innym niż zarobkowy. Przykładem takiego przewozu może być transport zwierzęcia do weterynarza. Warto zaznaczyć, że taki przewóz może odbywać się maksymalnie do 65km od miejsca wyjazdu, lub do 50km jeżeli zwierzęta są transportowane przy pomocy pojazdów rolniczych.
Ile zarabia rzeźnik?
Pracując na stanowisku rzeźnika, można liczyć na średnie zarobki w wysokości 4500 zł brutto. Kwota może być inna w zależności od doświadczenia pracownika, czy wielkości firmy. Najbardziej doświadczeni rzeźnicy mogą liczyć nawet na zarobki rzędu 6200 zł brutto.
Czym jest dobrostan zwierząt?
Dobrostan zwierząt określa stan fizyczny oraz psychiczny zwierzęcia. Zastosowanie dobrostanu ma zaspokoić podstawowe potrzeby zwierząt oraz nie narażać ich na stres i ból. Na dobrostan składa się również zapewnienie zwierzęciu higieny, odpowiednich warunków, czy leczenia. Dobrostan dotyczy także transportu oraz humanitarnego uboju zwierząt.