Szkolenia OZE 2023

2 szkolenia

Szkolenia OZE przeznaczone są dla osób chcących pracować w branży związanej z odnawialnymi źródłami energii. Na kursach przekazane zostaną wiedza oraz umiejętności z zakresu montażu systemów OZE jak np. panele fotowoltaiczne, czy pompy ciepła.

Szkolenia OZE 2023

Szkolenia OZE 2023

Czym jest OZE?

OZE czyli Odnawialne Źródła Energii, do których zaliczane są energia słoneczna, energia prądów i pływów wodnych, energia powstała podczas spalania biomasy i biogazu oraz energia geotermalna i wiatru.

Jakie szkolenia z OZE oferujemy w 2023?

Rosnące koszty energii powodują, że coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na zainstalowanie i korzystanie z odnawialnych źródeł energii (OZE). Coraz większe zapotrzebowanie powoduje również większe zapotrzebowanie dla specjalistów z tej branży.

Oferujemy kursy dla osób, które chcą nabyć wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu montażu pomp ciepła i fotowoltaiki.

Energetyka słoneczna

Coraz bardziej zyskująca na popularności energetyka słoneczna jest gałęzią przemysłu, która zajmuje się wykorzystywaniem energii promieniowania słonecznego.

Pompy ciepła

Pompy ciepła są urządzeniami grzewczymi, wykorzystującymi energię cieplną zgromadzoną w środowisku. Energia pochodzi z powietrza, wiatru bądź gruntu i kieruje ją do znajdującej się w budynku instalacji grzewczej.

Czy warto rozpocząć pracę w branży OZE?

Branża OZE stale się rozwija. W związku z tym zwiększa się zapotrzebowanie na specjalistów zajmujących się montażem systemów takich jak m.in. panele fotowoltaiczne, czy pompy ciepła. Ważnym powodem przemawiającym za rozpoczęciem pracy w tej dziedzinie są również zarobki, które mogą sięgać nawet 5-cyfowych kwot.

Zarobki montera pomp ciepła: https://star.edu.pl/instalator-pomp-zarobki

Zarobki instalatora fotowoltaiki: https://star.edu.pl/instalator-fotowoltaiki-zarobki

Najczęściej zadawane pytania

Jak zostać instalatorem fotowoltaiki PV?

Aby zostać instalatorem fotowoltaiki należy ukończyć odpowiednie szkolenie po którym, w ciągu 12 miesięcy należy zdać egzamin organizowany przez Urząd Dozoru Technicznego.

Jak przedłużyć uprawnienia instalatora fotowoltaiki?

Przedłużyć uprawnienia instalatora można składając wniosek do UDT przynajmniej 30 dni przed upływem ważności obecnych uprawnień, następnie należy odbyć kurs przypominający dla instalatorów fotowoltaiki.

Lokalizacje szkoleń

Ostrów Wielkopolski
ul. Nowa 8; (63-400)
+48 694 705 447
+48 695 457 352
biuronull@star.edu.pl
Wrocław
Poznań
Warszawa
Łódź
Kraków
Katowice
Gorzów Wielkopolski
Gdańsk
mapa polski

co nas wyróżnia

iso
kuratorium
ris
parp
orly
Z sukcesem udało nam się wdrożyć standard ISO 9001 systemu zarządzania organizacji świadczących usługi szkoleniowe. Dzięki temu spełniamy wszelkie wymagania stawiane profesjonalnej firmie szkoleniowej.
Otrzymaliśmy akredytację Kuratorium Oświaty, która gwarantuje wysoki poziom naszych kompetencji oraz spełnienie wymagań dotyczących wysokiej jakości szkoleń.
Posiadamy wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, dzięki któremu osoby bezrobotne i poszukujące pracy, mogą ubiegać się o finansowanie szkolenia ze środków publicznych, takich jak np. Fundusz Pracy, PFRON, fundusze pomocowe Unii Europejskiej.
Posiadamy wpis w Bazie Usług Rozwojowych, dzięki czemu udział w naszych szkoleniach może zostać dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS).
Otrzymaliśmy pierwsze miejsce w plebiscycie Orły Kształcenia 2019, jako firma wyznaczająca kierunek, stawiająca na rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji, dzięki czemu możemy sprostać wymaganiom naszych Klientów.

Zapisz się do darmowego newslettera i bądź na bieżąco z informacjami o najnowszych szkoleniach.