Kurs spawania gazowego 311
Kurs spawania gazowego 311 przekaże wiedzę niezbędną do uzyskania uprawnień spawacza. Kurs skierowany jest do osób chcących podnieść kwalifikacje.
Gdzie?
Jak długo?
Cena
Kurs spawania MAG 135
Metoda spawania MAG 135 jest jedną z najczęstszych jakie stosowane są w spawalnictwie. Kurs przygotuje Cię do zdobycia uprawnień.
Gdzie?
Jak długo?
Cena
Kurs spawania MMA 111
Kurs spawania metodą MMA 111 przygotuje uczestników do pracy na stanowisku spawacza. Szkolenie przekaże wiedzę niezbędną do zdania egzaminu.
Gdzie?
Jak długo?
Cena
Kurs spawania PE
Kurs spawania PE ma na celu przekazać wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną niezbędną do zdania egzaminu oraz uzyskania uprawnień spawacza PE.
Gdzie?
Jak długo?
Cena
Kurs spawania TIG 141
Kurs spawania metodą TIG 141 ma na celu przekazać niezbędną wiedzę dotyczącą spawania metodą TIG oraz przygotować kursantów do egzaminu.
Gdzie?
Jak długo?
Cena
Na czym polega spawanie?
Spawanie polega m.in. na obróbce metali i tworzeniu konstrukcji metalowych. Jest to proces technologiczny, który jest niezbędny w wybranych gałęziach przemysłu.
Bezpieczne prowadzenie procesów spawalniczych jest możliwe tylko i wyłącznie dzięki znajomości i przestrzeganiu obowiązujących przepisów prawnych, dyrektyw oraz norm.
Kwalifikacje spawacza 2024
Jakie wymagania należy spełnić, aby uzyskać kwalifikacje spawacza w 2024?
Kwalifikacje spawacza może otrzymać każda osoba pełnoletnia, która posiada co najmniej podstawowe wykształcenie oraz orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwskazań do pracy jako spawacz. Podejść do egzaminu, może osoba, która spełnia powyższe warunki i odbyła specjalistyczny kurs.
Jak wygląda egzamin kwalifikacyjny na spawacza?
Egzamin przeprowadzany jest przez Jednostkę Certyfikującą, składa się z części praktycznej i teoretycznej. Pozytywny wynik egzaminu świadczy o podniesieniu posiadanych kwalifikacji i otrzymaniu świadectwa oraz książeczkę spawacza, a jeśli taką już posiada – odpowiedni wpis do książeczki.
Jak odnowić uprawnienia na spawacza?
W przypadku końca ważności uprawnień spawalniczych należy je odnowić – przedłużyć ich ważność o kolejne 3 bądź 2 lata. Przedłużenie uprawnień na kolejne 3 lata będzie możliwe po wykonaniu próbki spawania.
Przedłużenie o 2 lata jest możliwe jeśli przedstawi się dokumentację potwierdzającą umiejętność spawania (badania 2 spoin) zgodnie z normą PN-EN ISO 9606-1 (lub np. 9606-2) pkt. 9.3 b. Pozytywna ocena pozwoli na wystawienie odpowiednich dokumentów potwierdzających przedłużenie ważności uprawnień.