Kurs pierwszej pomocy dla nauczycieli 2022

Szkolenie z pierwszej pomocy dla nauczycieli i opiekunów skierowane jest do nauczycieli i opiekunów, którzy na co dzień mogą mieć styczność z sytuacją zagrożenia zdrowia lub życia swoich podopiecznych.

1 dzień

Szkolenie z pierwszej pomocy dla nauczycieli i opiekunów

Jaki jest cel kursu pierwszej pomocy dla nauczycieli i opiekunów?

Celem kursu pierwszej pomocy skierowanego do nauczycieli oraz opiekunów jest zapobieganie sytuacjom, które mogą stworzyć bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia podopiecznych.

Obowiązkiem opiekunów jest posiadanie umiejętności pozwalających reagować w sposób szybki i skuteczny.

Na szkoleniu poruszane są w szczególności stany zagrożenia życia, z jakimi mogą mieć do czynienia na co dzień nauczyciele, rodzice i opiekunowie. Szkolenie kładzie szczególny nacisk na rozpoznawanie stanów zagrożenia życia oraz udzielanie pierwszej pomocy u dzieci i niemowląt.

Umiejętności nabyte podczas szkolenia pozwolą nie tylko skuteczniej reagować, ale także wyzwolić w sobie pewność siebie i poczucie możliwości podjęcia działania w sytuacji zagrożenia.

Dla kogo przeznaczone jest to szkolenie z pierwszej pomocy?

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli oraz opiekunów, którzy na co dzień mogą mieć styczność z sytuacją zagrożenia zdrowia lub życia, takimi jak utrata przytomności, upadek lub złamania.

Czy przeszkolenie z pierwszej pomocy dla nauczucieli i opiekunów jest obowiązkowe?

W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 października 2018 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. 2018 poz. 2140) przeszkolenie osób pracujących w szkołach jest obowiązkowe.

Jak często należy powtarzać szkolenie z pierwszej pomocy?

W świetle prawa szkolenie z pierwszej pomocy nie ma terminu ważności, jednak zaleca się aby co 2–3 lata odbyć szkolenie z udzielania pierwszej pomocy aby odświeżyć wiedzę.

Ile trwa oraz kosztuje kurs pierwszej pomocy dla nauczycieli i opiekunów?

Kurs pierwszej pomocy dla nauczycieli i opiekunów jest jednodniowy i trwa kilka godzin lekcyjnych, koszt kursu to 229 PLN brutto/za osobę.

Co zapewniamy na kursie pierwszej pomocy dla nauczycieli i opiekunów?

Profesjonalne zajęcia prowadzone przez ratownika medycznego

Szkolenie przeprowadzone przez doświadczonego ratownika medycznego pracującego w zawodzie na co dzień. Szkolenie przeprowadzone jest w formie wykładu oraz ćwiczeń, co pozwoli na przełożenie i utrwalanie nabytej wiedzy w praktyce.

Zaświadczenie

Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymują imienne zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu. Kurs prowadzony wg najnowszych wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji.

01Podstawy prawne

Podstawy prawne udzielania pierwszej pomocy.

02Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo prowadzenia akcji ratunkowej.

03Łańcuch przeżycia
04Ocena stanu przytomności
05Pozycja bezpieczna
06Resuscytacja dziecka
07Zadławienia u dziecka
08Resuscytacja niemowlęcia
09Zadławienia u niemowlęcia
10Postępowanie ratownicze
  • przy krwotokach,
  • przy złamaniach,
  • przy porażeniu prądem,
  • przy napadzie drgawkowym.
11Instrukcja Bezpieczeństwa Pożarowego (960)

1 dzień