Szkolenie z dezynfekcji środków transportu

Szkolenie z dezynfekcji środków transportu skierowane jest do przewóźników transportujących m.in. pasze, artykuły spożywcze lub zwierzęta. Prawo nakłada na nich konieczność przeprowadzenia dezynfekcji przed załadunkiem transportowanego towaru.

Szkolenie z dezynfekcji środków transportu
Cena szkolenia:
Czas trwania:
3h

Najbliższy termin:
07.10.2017r.

Szkolenie z dezynfekcji środków transportu ma na celu zapoznanie się z zagadnieniami dotyczącymi mycia i dezynfekcji w przemyśle spożywczym a także dobór odpowiednich metod i środków do określonych powierzchni i zanieczyszczeń. Przedstawione zostaną także zagadnienia związane z dobrymi praktykami higienicznymi oraz ich rola w prawidłowym przeprowadzaniu dezynfekcji powierzchni transportowych.

Wymagania wobec uczestników

wiek
Ukończony 18 rok życia

Najbliższe terminy szkoleń

Wybierz najdogodniejszy dla siebie termin, a następnie kliknij przycisk Zapisz się
Jeśli nie odpowiada Ci żaden z poniższych terminów, skontaktuj się z nami.

Wrocław7 października, 2017
Ostrów Wielkopolski14 października, 2017
Wrocław4 listopada, 2017
Ostrów Wielkopolski18 listopada, 2017

W przypadku niewystarczającej liczby uczestników, termin danego kursu może zostać odwołany. O takim fakcie będziemy informować uczestników indywidualnie.

1. Wprowadzenie

• Deratyzacja, dezynsekcja, dezynfekcja
  • Preparaty myjące i dezynfekcyjne
  • Właściwości preparatów myjących
  • Cechy dobrego środka myjącego
  • Składniki preparatów myjących
  • Właściwości preparatów dezynfekujących
  • Cechy dobrego środka dezynfekcyjnego

2. Dezynfekcja

• Odkażanie zapobiegawcze
  • Odkażanie bieżące
  • Odkażanie końcowe
  • Skuteczna dezynfekcja
  • Dezynfekcja fizyczna
  • Dezynfekcja chemiczna
  • Środki dezynfekcyjne
  • Weryfikacja mycia i dezynfekcji

3. Mycie

• Podłogi i powierzchnie skrzyni załadunkowej
  • Zasady ogólne mycia środka transportu
  • Kto może przeprowadzać mycie
  • Mycie ręczne
  • Mycie mechaniczne

4. Odpowiedzialność za nieprzestrzeganie zasad

zakonczenie szkolenia

Zakończenie szkolenia

Dowodem na ukończenie szkolenia z dezynfekcji środków transportu oraz uzyskania wymaganych przez służby sanitarne uprawnień jest wystawiane przez nas zaświadczenie.

Aby je otrzymać uczestnik szkolenia musi zaliczyć test składający się z pytań zamkniętych (przykładowe pytania znajdują się poniżej).

Uzyskane po szkoleniu uprawnienia ważne są bezterminowo.

przykladowe pytania

Przykładowe pytania testowe

Poniżej znajdują się przykładowe pytania na teście końcowym szkolenia z dezynfekcji środków transportu:

1. Dezynfekcja to:

1. niszczenie owadów w pomieszczeniach dla zwierząt
  2. niszczenie gryzoni w pomieszczeniach dla zwierząt
  3. niszczenie formy wegetatywnej drobnoustrojów w pomieszczeniach dla zwierząt
  4. niszczenie grzybów w pomieszczeniach dla zwierząt

2. Odkażanie bieżące to:

1. odkażanie w czasie instnienia choroby, aby zniszczyć zarazki wydalane przez chore zwierzęta
  2. odkażanie zgodne z warunkami określonymi w Rozporządzeniu 1/2005
  3. odkażanie na polecenie Inspekcji Transportu Drogowego

3. Oczyszczanie i dezynfekcja środka transportu powinny być przeprowadzane:

1. raz na tydzień
  2. po każdym transporcie zwierząt, koniecznie przed nowym załadunkiem
  3. wg. uznania przewoźnika i stopnia zabrudzenia pojazdu

4. Kto może przeprowadzać i potwierdzać dezynfekcję środka transportu do przewozu zwierząt:

1. kierowca / konwojent zwierząt
  2. specjalistyczny personel przeszkolony w zakresie przeprowadzania dezynfekcji środka transportu
  3. właściciel zwierząt

Rezerwacja noclegu (Koszt 50 PLN)

• Wysłanie zgłoszenia stanowi prawnie wiążące zobowiązanie do uczestnictwa w szkoleniu na warunkach w nim określonych. Rezygnacji z udziału w szkoleniu można dokonać drogą mailową bądź telefonicznie, najpóźniej 3 dni robocze przed rozpoczęciem szkolenia. Wszelkie dane kontaktowe znajdują się na star.edu.pl/kontakt
  • W przypadku nie otrzymania rezygnacji oraz niezgłoszenia się uczestnika na szkolenie zgłaszający zostanie obciążony pełnymi kosztami uczestnictwa, wynikającymi z wysłania zgłoszenia, na podstawie wystawionej przez firmę Star sp. z o.o. faktury. Zgłaszający ma prawo do uczestniczenia w kursie w następnym możliwym terminie.
  • W przypadku niewystarczającej liczby uczestników, Star sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do odwołania bądź zmiany terminu kursu. O takim fakcie będzie informować uczestników indywidualnie. Uczestnikowi przysługuje wtedy prawo do zwrotu pieniędzy lub uczestnictwa w następnym możliwym terminie.
  • Zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29 sierpnia 1997 (Dz. U. 2002 r., nr 101, poz. 926, ze zm.) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby procesu rekrutacji na szkolenie, w celach marketingowych oraz przekazywania do odpowiednich instytucji państwowych zgodnie z określonymi przepisami.

Gdzie się znajdujemy

Star sp. z o.o. Siedziba firmy
ul. Radłowska 40
63-400 Ostrów Wielkopolski