Szkolenie z dezynfekcji środków transportu i pomieszczeń 2020

zdalnie, z trenerem na żywo

Szkolenie z dezynfekcji środków transportu i pomieszczeń skierowane jest do przewóźników transportujących m.in. pasze, artykuły spożywcze lub zwierzęta. Prawo nakłada na nich konieczność przeprowadzenia dezynfekcji przed załadunkiem transportowanego towaru.

Online (przez internet) - 12.06.2020r.

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce, wprowadzamy możliwość realizacji szkoleń przez Internet. Bez wychodzenia z domu.

Szkolenia w formie stacjonarnej będą dostępne wkrótce.

data

Kiedy?

12 czerwca, 2020

Online (przez internet)

1 dzień

419 PLN przy zapisie do 05.06.2020

Dla kogo to szkolenie?

firma transportowa

Przewoźnicy

Osoby transportujące m.in. pasze, artykuły spożywcze lub zwierzęta, które są ustawowo zobowiązane do prowadzenia karty mycia i dezynfekcji środka transportu

menadzerowie

Osoby zarządzające powierzchniami

Menadżerowie hoteli, restauracji, powierzchni biurowych, zainteresowani przeprowadzeniem dezynfekcji pomieszczeń

Szkolenie z dezynfekcji środków transportu ma na celu zapoznanie się z zagadnieniami dotyczącymi mycia i dezynfekcji w przemyśle spożywczym a także dobór odpowiednich metod i środków do określonych powierzchni i zanieczyszczeń.

Przedstawione zostaną także zagadnienia związane z dobrymi praktykami higienicznymi oraz ich rola w prawidłowym przeprowadzaniu dezynfekcji powierzchni transportowych oraz pomieszczeń.

Może Cię zainteresować:

Klienci często realizują szkolenie z dezynfekcji środków transportu wraz ze szkoleniem na licencję konwojenta zwierząt.

Jeśli przewozisz zwierzęta, musisz posiadać licencję konwojenta zwierząt. Prawo wymaga również każdorazowo przeprowadzać dezynfekcję pojazdu, którym przewozi się zwierzęta. Dezynfekcję można zlecić projesjonalnej firmie, jeśli natomiast chcesz samodzielnie zdezynfekować środek transportu, musisz posiadać uprawnienia.

Samodzielne wykonywanie dezynfekcji środków transportu bez uprawnień może się wiązać z karą finansową ze strony Inspekcji Transportu Drogowego (ITD) lub Inspekcji Weterynaryjnej.

Przeczytaj więcej na temat szkolenia na licencję konwojenta zwierząt z uprawnieniami dezynfekcyjnymi

98% zadowolonych klientów

Tylu naszych kursantów poleciłoby to szkolenie swoim znajomym*

*na podstawie ocen zbieranych od początku 2017 roku

Co zapewniamy?

To szkolenie dostępne jest również w formie online

Możesz wziąć udział w szkoleniu bez wychodzenia z domu. Na żywo, w każdej chwili możesz zadać pytania prowadzącemu.

Aby zapisać się na szkolenie online, wybierz termin szkolenia z lokalizacją: Online (przez internet).

Profesjonalny wykład

Udział w zajęciach wykładowych, na których nasz ekspert wyjaśnia wszystkie zawiłości dotyczące kwestii mycia i dezynfekcji pomieszczeń oraz środków transportu.

Zaświadczenie

Po zakończonym szkoleniu wystawiamy zaświadczenie pomocne w przypadku kontroli Sanepidu lub Inspekcji Transportu Drogowego (ITD), które potwierdza otrzymaną wiedzę z zakresu Dezynfekcji.

Program kursu

Szkolenie z dezynfekcji środków transportu oraz pomieszczeń porusza następujące tematy:

01Dezynfekcja, Dezynsekcja, Deratyzacja
  • Preparaty myjące i dezynfekcyjne
  • Właściwości preparatów myjących
  • Cechy dobrego środka myjącego
  • Składniki preparatów myjących
  • Właściwości preparatów dezynfekujących
  • Cechy dobrego środka dezynfekującego
02Odkażanie
  • Odkażanie zapobiegawcze
  • Odkażanie bieżące
  • Odkażanie końcowe
  • Skuteczna dezynfekcja
  • Dezynfekcja fizyczna
  • Dezynfekcja chemiczna
  • Środki dezynfekcyjne
  • Weryfikacja mycia i dezynfekcji
03Mycie powierzchni
  • Mycie podłogi i powierzchni skrzyni załadunkowej
  • Zasady mycia środka transportu
  • Kto może przeprowadzać mycie
  • Mycie ręczne
  • Mycie mechaniczne
04Dezynfekcja a wirus covid-19
  • Charakterystyka wirusa
  • Zalety i wady poszczególnych metod dezynfekcji wobec wirusa
05Odpowiedzialność za nieprzestrzeganie zasad

Zaświadczenie

Dowodem na ukończenie szkolenia z dezynfekcji środków transportu oraz uzyskania wymaganych przez służby sanitarne uprawnień jest wystawiane przez nas zaświadczenie.

Takie zaświadczenie może Ci się przydać na wypadek kontroli Sanepidu lub Inspekcji Transportu Drogowego (ITD).

Aby je otrzymać uczestnik szkolenia musi zaliczyć test składający się z pytań zamkniętych (przykładowe pytania znajdują się poniżej).

Uzyskane po szkoleniu uprawnienia ważne są bezterminowo.

Przykładowe pytania testowe

Poniżej znajdują się przykładowe pytania na teście końcowym szkolenia z dezynfekcji środków transportu i pomieszczeń:

1. Dezynfekcja to:

1. niszczenie owadów w pomieszczeniach dla zwierząt
  2. niszczenie gryzoni w pomieszczeniach dla zwierząt
  3. niszczenie formy wegetatywnej drobnoustrojów w pomieszczeniach dla zwierząt
  4. niszczenie grzybów w pomieszczeniach dla zwierząt

2. Odkażanie bieżące to:

1. odkażanie w czasie instnienia choroby, aby zniszczyć zarazki wydalane przez chore zwierzęta
  2. odkażanie zgodne z warunkami określonymi w Rozporządzeniu 1/2005
  3. odkażanie na polecenie Inspekcji Transportu Drogowego

3. Oczyszczanie i dezynfekcja środka transportu powinny być przeprowadzane: