Kurs konserwatora wciągników i wciągarek 2022

Kurs konserwatora wciągników i wciągarek przygotuje uczestników do pracy z tymi urządzeniami oraz do egzaminu przed komisją powołaną przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT).

Adresaci szkolenia

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób, które chcą uzyskać uprawnienia konserwatora w zakresie konserwacji wciągników i wciągarek, w szczególności dla:

Mechaników

Kurs przeznaczony jest również dla mechaników, którzy podnosząc kwalifikację mogą dodatkowo zająć się konserwacją wciągników, wciągarek.

Elektryków

Kurs przeznaczony jest również dla elektryków, którzy podnosząc kwalifikację mogą dodatkowo zająć się konserwacją wciągników, wciągarek.

Wymagania na konserwatora

wiek

Ukończone 18 lat

Każdy uczestnik kursu musi być pełnoletni.

świadectwo kwafilifkacyjne SEP G1

Kwalifikacje SEP - elektryczne G1

Od kandydatów na konserwatora wciągników, wciągarek wymagane jest posiadanie uprawnień kwalifikacyjnych SEP G1 – są to uprawnienia elektryczne.

Cel kursu

Szkolenie ma na celu przygotowanie do egzaminu przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego z zakresu konserwacji wciągników, wciągarek.

Szkolenie zapewni kursantom nabycie wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej.

Efekty kształcenia

Kursanci nabędą wiedze niezbędną do pracy jako konserwator, dzięki której dowiedzą się m.in. jak stosować:

• sprzęt oraz środki ochrony indywidualnej,
  • metody wykonywania czynności określone dla stanowiska,
  • prawidłowe wykonywanie czynności konserwatorskich.

Kurs przygotuje Cię również do:

• rozpoznawania zagrożeń związanych z urządzeniem i pracą konserwatora,
  • przestrzegania parametrów przy wykonywanych czynnościach konserwatorskich.

01Dozór techniczny - wiadomości
02Budowa wciągników, wciągarek
03Elementy i zespoły dźwignic
04BHP
05Obowiązki konserwatora
06Zagrożenia
07Obsługa zawiesi
08Zajęcia praktyczne

Egzamin i uprawnienia na konserwatora

Egzamin

Egzamin przed komisją powołaną przez UDT składa się z dwóch części:

• teoretycznej,
  • praktycznej.

Uprawnienia

W ciągu 30 dni od daty pozytywnie zaliczonego egzaminu, Urząd Dozoru Technicznego prześle uprawnienia na adres wskazany we wniosku. Uprawnienia ważne są przez okres 10 lat.

Również w tej tematyce