Szkolenia przewoźników drogowych 2023

10 szkoleń

Szkolenia przewoźników drogowych przeznaczone są dla osób związanych z branżą transportową. Kursy mają na celu przekazać wiedzę i umiejętności, dzięki którym uczestnicy podniosą swoje kompetencje.

Szkolenia przewoźników drogowych 2023
szkolenie

Certyfikat kompetencji zawodowych

Online (przez internet), 06.10.2023r.

Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika (CPC) to kurs przygotowujący do egzaminu w transporcie osób i rzeczy, który jest niezbędny do uzyskania licencji na wykonywanie transportu drogowego.

Zapisz się
Cena: 1699 PLN
szkolenie

Szkolenie czas pracy kierowcy

Online (przez internet), 18.10.2023r.

Ogólne szkolenie omawiające przepisy prawa dotyczące rozliczania i organizacji czasu pracy kierowców

Zapisz się
Cena: 479 PLN
599
szkolenie

Kurs mocowanie ładunków

Online (przez internet), 07.10.2023r.

Szkolenie z mocowania ładunków w przewozie drogowym pomaga w nabyciu umiejętności mocowania, które są niezbędne przy transporcie ładunków.

Zapisz się
Cena: 639 PLN
749
szkolenie

Kurs obsługi tachografu cyfrowego

Online (przez internet), 07.10.2023r.

Szkolenie ma na celu przekazanie wiedzy oraz nabycia umiejętności obsługi tachografu cyfrowego.

Zapisz się
Cena: 489 PLN
549
szkolenie

Kurs przewozy nienormatywne

Online (przez internet), 19.10.2023r.

Przewóz ładunków, które przekraczają dopuszczalne normy, wymaga zaplanowania procesu przewozowego oraz użycia odpowiednich środków transportu.

Zapisz się
Cena: 499 PLN
649
szkolenie

Kurs spedytora

Online (przez internet), 13.10.2023r.

Celem szkolenia jest pozyskanie wiedzy w zakresie spedycji oraz transportu międzynarodowego i krajowego.

Zapisz się
Cena: 1699 PLN
1999
szkolenie

Szkolenie z e-TOLL

Online (przez internet), 07.10.2023r.

Szkolenie ma na celu kompleksowe zapoznanie uczestnika z działaniem systemu e-TOLL.

Zapisz się
Cena: 399 PLN
549
szkolenie

Szkolenie kontrola ITD

Online (przez internet), 10.10.2023r.

Szkolenie przygotowujące uczestnika do kontroli Inspekcji Transportu Drogowego (ITD) w firmie transportowej.

Zapisz się
Cena: 569 PLN
649
szkolenie

Szkolenie kontrola PIP

Online (przez internet), 10.10.2023r.

Szkolenie przygotowujące uczestnika do kontroli Państwowej Inspekcji Pracy (PIP) w firmie transportowej.

Zapisz się
Cena: 569 PLN
649
szkolenie

Szkolenie pakiet mobilności

Online (przez internet), 07.10.2023r.

Pakiet Mobilności dotyczy zmian w przepisach obejmujących firmy transportowe wykonujących transport w Unii Europejskiej.

Zapisz się
Cena: 749 PLN
859

Szkolenia przewoźników drogowych 2023

Jak uzyskać Certyfikat Kompetencji Zawodowych w 2023?

Certyfikat Komptenecji Zawodowych to dokument potwierdzający wiedzę z zakresu transportu drogowego, który jest niezbędny dla osób chcących uzyskać licencję na transport.

Certyfikat Kompetencji Zawodowych uzyska się po pozytywnym zaliczeniu egzaminu, który przeprowadza Instytut Transportu Samochodowego (ITS). W przypadku certyfikatu występuje podział dotyczący certyfikatu na przewóz osób oraz certyfikatu na przewóz rzeczy.

Oba certyfikaty można uzyskać zdając pozytywnie egzamin z zakresu transportu w przewozie rzeczy i transportu w przewozie osób. Materiał, który obejmuje zagadnienia na egzamin jest bardzo obszerny, dlatego też staramy się pomóc oferując 4 dniowe szkolenie oraz wiele materiałów dodatkowych z zakresu egzaminu.

Dowiedz się również kim jest przewoźnik oraz za co odpowiada w procesie transportu: https://star.edu.pl/przewoznik

Co najczęściej kontroluje PIP?

Podczas kontroli przeprowadzanej przez Państwową Inspekcję Pracy (PIP) najczęściej sprawowany jest nadzór i kontrola nad przestrzeganiem prawa pracy, w szczególności z zakresu:

  • Bezpieczeństwa i Higieny (BHP),
  • przestrzegania czasu pracy,
  • legalności zatrudnienia.

Najczęściej kontroli podlega okres 3 lat wstecz i inspektorzy PIP mogą poprosić o dokumenty z tego okresu.

Zadania oraz uprawnienia Państwowej Inspekcji Pracy zostały szczegółowo opisane w artykule: https://star.edu.pl/pip-uprawnienia

Jak przebiega kontrola ITD?

Kontrola ITD może odbyć się w siedzibie przedsiębiorstwa oraz na drodze. Podczas kontroli stacjonarnej w firmie przedsiębiorca zobowiązany jest do przedstawienia wymaganej dokumentacji w innym przypadku grozi mu kara finansowa.

W przypadku kontroli stacjonarnej ITD zobowiązane jest wcześniej poinformować przedsiębiorstwo, przekazując zawiadomienie o kontroli. Termin odbycia, w którym odbędzie się kontrola to nie wcześniej niż 7 dni po doręczeniu zawiadomienia i nie później niż 30 dni od jego doręczenia.

Szczegóły dotyczące kontroli ITD, jak przebiega i jej zakres możesz sprawdzić w artykule https://star.edu.pl/kontrola-itd

Spedytor – czym się zajmuje?

Spedytor odpowiedzialny jest za organizację i realizację transportu towarów. Odpowiada on również za cały proces, który towarzyszy transportowi, odpowiedzialny jest również za odprawy celne – związane z nimi dokumenty, obsługą w magazynach czy też bierze na siebie odpowiedzialność za zabezpieczenie miejsca podczas transportu statkiem.

Praca w spedycji wymaga odpowiedniej wiedzy i przygotowania, w czym możemy Ci pomóc.

Dowiedz się, jak uzyskać licencję spedycyjną: https://star.edu.pl/licencja-spedycyjna-jak-uzyskac

Rozliczanie i ewidencja czasu pracy kierowcy

Rozliczanie i ewidencja czasu pracy kierowcy nie należy do najłatwiejszych zadań i niejednokrotnie potrafi przysporzyć problemów. Za ewidencję czasu pracy kierowcy odpowiedzialny jest pracodawca tak aby prawidłowo zostało naliczone wynagrodzenie oraz inne świadczenia związane z pracą.

Ewidencja czasu pracy powinna zawierać wszystkie informacje na temat przepracowanych godzin, nieobecności usprawiedliwionych i nieusprawiedliwionych. Obowiązkiem pracodawcy jest również przechowywanie ewidencji czasów pracownika przez okres 10 lat.

Podczas rozliczania i ewidencji czasu pracy kierowcy należy nieustanie zapoznawać się z obowiązującymi przepisami w tym zakresie, w czym może pomóc szkolenie przeprowadzone przez doświadczonego trenera.

Sprawdź odpowiedzi do najczęstszych pytań na temat czasu pracy kierowcy: https://star.edu.pl/pytania-odpowiedzi-czas-pracy-kierowcy

Czy muszę mieć system e-TOLL w 2023?

Tak, system e-TOLL w 2023 roku jest obowiązkowy dla wszystkich pojazdów samochodowych i zespołów pojazdów samochodowych o DMC powyżej 3,5 t.

System e-TOLL również obowiązkowo muszą posiadać autobusy niezależnie od tego jaką masę całkowitą posiadają. Brak posiadania biletu na autostradzie może skutkować nałożeniem wysokiej grzywny, która może sięgać nawet do 1500 zł.

Dowiedz się więcej na temat e-TOLL z artykułu: https://star.edu.pl/e-toll

Tachograf cyfrowy

Jeśli jesteś kierowcą bądź pracujesz w transporcie to pojęcie obsługi tachografu cyfrowego nie jest ci obce. Wielu kierowców, którzy rozpoczynają swoją przygodę z transportem bądź przedsiębiorstw zmieniających tachografy analogowe na cyfrowe zadaje sobie pytania – jak korzystać z tachografu cyfrowego, kto musi mieć tachograf i wiele innych.

Szkolenie z obsługi tachografu cyfrowego pozwoli na zapoznanie się z urządzeniem nauką jego prawidłowej obsługi.

Dowiedz się czym jest tachograf inteligentny, kogo dotyczy oraz jakie posiada funkcje: https://star.edu.pl/tachograf-inteligentny

Zmiany w związku z pakietem mobilności

Pakiet mobilności dostarczył wiele zmian począwszy od wynagrodzenia kierowców zmiany w samym transporcie. W lutym 2022 weszły w życie zmiany dotyczące przewozów kabotażowych, czasu pracy kierowców i ich delegowania.

W maju 2022 pojawiły się kolejne zmiany obejmujące zabezpieczenie finansowe pojazdów, licencję na transport dla pojazdów do 3,5t. W 2023 roku mają pojawiać się kolejne zmiany. Jeśli zadajesz sobie pytania: jakie zmiany dla kierowców, co z delegacjami do lutego 2022 r., czy jakie zmiany w związku z pakietem mobilności nadejdą, to szkolenie pakiet mobilności rozwieje Twoje wątpliwości.

Przewóz ładunków nienormatywnych

Czym są ładunki nienormatywne? Jaka jest maksymalna szerokość ładunku? Kto wydaje zezwolenia na przewóz nienormatywny?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzi pojawiają się w kursie przewóz ładunków nienormatywnych. Szkolenie porusza wszystkie najważniejsze kwestie związane z przewozem ładunków nienormatywnych – ponadgabarytowych oraz przepisami, które to regulują.

Mocowanie ładunków

Bezpieczeństwo podczas transportu drogowego jest jednym z najważniejszych aspektów podczas pracy w firmie transportowej. Każdy kierowca powinien zabezpieczyć swój ładunek tak, aby nie sprawiał on zagrożenia innym uczestnikom ruchu drogowego oraz samemu kierowcy.

Kurs z mocowania ładunków zapewni niezbędną wiedzę z zakresu mocowania ładunku, czyli jego zabezpieczania oraz przepisy dotyczące zabezpieczenia towarów w transporcie drogowym.

Lokalizacje szkoleń

Ostrów Wielkopolski
ul. Nowa 8; (63-400)
+48 694 705 447
+48 695 457 352
biuronull@star.edu.pl
Wrocław
Poznań
Warszawa
Łódź
Kraków
Katowice
Gorzów Wielkopolski
Gdańsk
mapa polski

co nas wyróżnia

iso
kuratorium
ris
parp
orly
Z sukcesem udało nam się wdrożyć standard ISO 9001 systemu zarządzania organizacji świadczących usługi szkoleniowe. Dzięki temu spełniamy wszelkie wymagania stawiane profesjonalnej firmie szkoleniowej.
Otrzymaliśmy akredytację Kuratorium Oświaty, która gwarantuje wysoki poziom naszych kompetencji oraz spełnienie wymagań dotyczących wysokiej jakości szkoleń.
Posiadamy wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, dzięki któremu osoby bezrobotne i poszukujące pracy, mogą ubiegać się o finansowanie szkolenia ze środków publicznych, takich jak np. Fundusz Pracy, PFRON, fundusze pomocowe Unii Europejskiej.
Posiadamy wpis w Bazie Usług Rozwojowych, dzięki czemu udział w naszych szkoleniach może zostać dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS).
Otrzymaliśmy pierwsze miejsce w plebiscycie Orły Kształcenia 2019, jako firma wyznaczająca kierunek, stawiająca na rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji, dzięki czemu możemy sprostać wymaganiom naszych Klientów.

Zapisz się do darmowego newslettera i bądź na bieżąco z informacjami o najnowszych szkoleniach.