Szkolenie okresowe BHP dla pracowników służby zdrowia 2020

1 dzień

Kurs skierowany głównie do pracowników placówek służby zdrowia takich jak lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i pozostali pracownicy mający na co dzień kontakt z osobami chorymi i są narażeni na utratę zdrowia związaną z wykonywaniem zawodu.

W czasie szkolenia uczestnicy zaktualizują i uzupełnią wiedzę i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, rozpoznawania i zapobiegania zagrożeń, środków ochrony przed zagrożeniami dla zdrowia i bezpieczeństwa innych wraz ze sposobami postępowania w przypadkach awaryjnych.

Termin ważności szkolenia

Pracownicy służby zdrowia muszą odbyć niniejsze szkolenie nie rzadziej niż raz na 5 lat. Reguluje to rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

• Główne założenia BHP
  • Obowiązki i przywileje pracodawcy oraz pracowników w zakresie BHP
  • Profilaktyczna opieka zdrowotna
  • Odpowiedzialność za niedostosowanie się do przepisów i zasad BHP
  • Ochrona kobiet i młodocianych
  • Organizacja stanowiska pracy biurowej – ergonomia, praca przy monitorze i innych urządzeń biurowych
  • Zagrożenia dla zdrowia pracownika wraz z zabezpieczeniem się przed wypadkiem i zasady postępowania po wypadku – pierwsza pomoc
  • Świadczenia zdrowotne związane z wypadkami przy pracy
  • Podstawowe zasady ochrony przeciwpożarowej wraz zagrożeniami i postępowaniem w razie pożaru

Organizacja szkolenia

Kurs odbywa się w formie wykładu w czasie którego osoby odbywające szkolenie mają uzyskać, zaktualizować lub uzupełnić wiedzę i umiejętności dotyczących wykonywania pracy i zachowania się zgodnie z podstawowymi przepisami i zasadami BHP. Do realizacji szkolenia wykorzystywane będą wielorakie środki dydaktyczne jak np. filmy, prezentacje ale również omówione zostaną środki do udzielania pierwszej pomocy oraz obsługa podręcznego sprzętu przeciwpożarowego.

1 dzień