Szkolenie na nalewaki NO TDT

Szkolenie na nalewaki NO TDT na uzyskanie bezterminowych uprawnień Transportowego Dozoru Technicznego, które są potrzebne wszystkim pracownikom zatrudnionym do obsługi napełniania i opróżniania zbiorników cystern w transporcie drogowym oraz kolejowym.

Szkolenie na nalewaki NO TDT
Cena brutto:
Czas trwania:
20h
Brak terminu szkolenia

Celem szkolenia na nalewaki NO TDT jest uzyskanie niezbędnej wiedzy dotyczącej regulacji prawnych oraz praktyki związanej z prawidłową obsługą urządzeń do napełniania i opróżniania zbiorników z materiałami niebezpiecznymi.

Wymagania wobec uczestników

wiek
Ukończony 18 rok życia
wyksztalcenie
Wykształcenie min. zawodowe

Informacje o szkoleniu na nalewaki NO TDT

Zapewniamy możliwość uzyskania uprawnień na wiele typów klas materiałów niebezpiecznych, w tym: różne typy zbiorników oraz paliw (ciekłe i gazowe).

Szkolenie na nalewaki NO TDT składa się z zagadnień praktycznych oraz teoretycznych. Całość kursu zakończona jest egzaminem przed komisją Transportowego Dozoru Technicznego a uzyskane uprawnienia są bezterminowe.

informacje o szkoleniu

Część teoretyczna

• informacje o substancjach transportowanych w cysternach,
  • opisywanie i oznaczanie cystern,
  • omówienie fizycznych oraz chemicznych właściwości substancji niebezpiecznych,
  • zasady BHP oraz przepisy przeciwpożarowe,
  • informacje o paliwach,
  • budowa zbiornika transportowego oraz osprzęt zbiorników,
  • zasady dozoru technicznego.

Część praktyczna

Osobiste przeprowadzenie przez kursanta procesu obsługi nalewaków NO TDT.

Egzamin

Po zakończonym szkoleniu na nalewaki NO TDT przychodzi czas na egzamin państwowy przed komisją Transportowego Dozoru Technicznego.

Podobnie jak szkolenie, egzamin składa się z części praktycznej oraz teoretycznej. Pozytywne zaliczenie egzaminu skutkuje otrzymaniem zaświadczenia, które potwierdza uzyskane bezterminowe uprawnienia na nalewaki NO TDT.

Rezerwacja noclegu (cena od 50 PLN / dobę)

ostrownull@star.edu.pl
ul. Chełmońskiego 12; (51-630)
wroclawnull@star.edu.pl