Szkolenie z pierwszej pomocy dla osób indywidualnych 2020

1 dzień

Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, skierowany do wszystkich osób które paraliżuje strach, boją się lub nie wiedzą jak należy zachować się w sytuacji wypadku w domu, szkole, pracy czy na drodze.

Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu prawidłowego reagowania oraz udzielania pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia.

Często doznane urazy zagrażają bezpośrednio życiu osoby poszkodowanej, dlatego tak ważne jest natychmiastowe udzielenie pomocy nie czekając na przyjazd pogotowia ratunkowego. Musimy wszyscy pamiętać, że właśnie te kilkanaście minut potrzebne na przybycie karetki pogotowia, pomagają uratować ludzkie zdrowie, a nawet życie.

• Podstawy prawne udzielania pierwszej pomocy.
  • Bezpieczeństwo prowadzenia akcji ratunkowej.
  • Zawiadomienie o wypadku i łańcuch przeżycia.
  • Ocena stanu przytomności.
  • Resuscytacja krążeniowo-oddechowa osoby dorosłej.
  • Resuscytacja krążeniowo-oddechowa dziecka.
  • Pozycja bezpieczna.
  • Zadławienia.
  • Postępowanie ratownicze przy krwotokach.
  • Postępowanie ratownicze przy złamaniach.
  • Postępowanie ratownicze przy amputacjach.
  • Urazy kręgosłupa.
  • Postępowanie ratownicze przy oparzeniach.
  • Postępowanie ratownicze przy porażeniu prądem.
  • Omdlenie, napad drgawkowy, ból w klatce piersiowej.
  • Zasady opatrywania ran, złamań, skręceń, zwichnięć.
  • Postępowanie w przypadku zasłabnięcia.
  • Postępowanie w przypadku podejrzenia zawału mięśnia sercowego i udaru mózgu.
  • Apteczka pierwszej pomocy.

Organizacja szkolenia

Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymują imienne zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu. Kurs prowadzony wg najnowszych wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji.

1 dzień