Szkolenie z pierwszej pomocy dla nauczycieli i opiekunów

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli oraz opiekunów, którzy na codzień mogą mieć styczność z sytuacją zagrożenia zdrowia lub życia, takimi jak utrata przytomności, upadek lub złamania.

Celem kursu pierwszej pomocy skierowanego do nauczycieli oraz opiekunów jest zapobieganiem sytuacjom, które mogą stworzyć bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia podopiecznych. Obowiązkiem opiekunów jest posiadanie umiejętności pozwalających reagować w sposób szybki i skuteczny.

Na szkoleniu poruszane są w szczególności stany zagrożenia życia, z jakimi mogą mieć do czynienia na co dzień nauczyciele, rodzice i opiekunowie. Szkolenie kładzie szczególny nacisk na rozpoznawanie stanów zagrożenia życia oraz udzielanie pierwszej pomocy u dzieci i niemowląt. Umiejętności nabyte podczas szkolenia pozwolą nie tylko skuteczniej reagować, ale także wyzwolić w sobie pewność siebie i poczucie możliwości podjęcia działania w sytuacji zagrożenia.

Ogólny program kursu:

• Podstawy prawne udzielania pierwszej pomocy.
  • Bezpieczeństwo prowadzenia akcji ratunkowej.
  • Łańcuch przeżycia.
  • Ocena stanu przytomności.
  • Pozycja bezpieczna.
  • Resuscytacja krążeniowo-oddechowa dziecka
  • Zadławienia u dziecka.
  • Resuscytacja krążeniowo-oddechowa u niemowlęcia.
  • Zadławienia u niemowlęcia.
  • Postępowanie ratownicze przy krwotokach.
  • Postępowanie ratownicze przy złamaniach.
  • Postępowanie ratownicze przy porażeniu prądem.
  • Postępowanie ratownicze przy napadzie drgawkowym.
  • Instrukcja Bezpieczeństwa Pożarowego (960)

Organizacja szkolenia

Po zakończeniu szkolenia wszyscy uczestnicy otrzymują imienne zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu.

Cena szkolenia
Cena brutto
Szkolenie zwolnione z VAT. Cena za 1 os.
Czas trwania: 4h
Najbliższe szkolenie
Szkolenie na zamówienie

Rezerwacja noclegu (cena od 50 PLN / dobę)

Zostaliśmy nagrodzeni w plebiscycie Orły Kształcenia 2018, jako firma wyznaczająca kierunek, stawiająca na rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji, dzięki czemu możemy sprostać wymaganiom naszych Klientów.