Szkolenie BHP z zakresu bezpieczeństwa chemicznego

Oferujemy specjalistyczne szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy skierowane głównie do pracowników firm chemicznych i farmaceutycznych w szczególności pracowników laboratoryjnych.

Szkolenie BHP z zakresu bezpieczeństwa chemicznego
Cena brutto:
Czas trwania:
16h
Brak terminu szkolenia

Założeniem szkolenia jest poznanie podstawowych niebezpieczeństw i ryzyka występującego w czasie pracy w przedsiębiorstwie zajmujących się wytwarzaniem i przetwórstwem substancji chemicznych, farmaceutycznych, paliwowych itp. Zajęcia prowadzone będą przez doświadczonego specjalistę BHP z dziedziny chemii.

Program szkolenia jest dostosowywany do branży i procesów produkcji występujących u klienta.

Na kursie omówione zostaną w szczególności:

• Zapisy prawne – m. in. ustawa o substancjach chemicznych i ich mieszaninach
  • Substancje chemiczne – ryzyko i niebezpieczeństwo dla pracowników
  • Analiza znaczenia karty charakterystyk jak i wykorzystanie informacji w nich zawartych.

Organizacja szkolenia

Kurs odbywa się w formie wykładu w czasie którego osoby odbywające szkolenie mają uzyskać, zaktualizować lub uzupełnić wiedzę i umiejętności dotyczących wykonywania pracy i zachowania się w miejscu pracy zgodnie z podstawowymi przepisami i zasadami BHP. Do realizacji szkolenia wykorzystywane będą wielorakie środki dydaktyczne jak np. filmy, prezentacje ale również omówione zostaną środki do udzielania pierwszej pomocy oraz obsługa podręcznego sprzętu przeciwpożarowego.

Rezerwacja noclegu (cena od 50 PLN / dobę)

ostrownull@star.edu.pl
ul. Chełmońskiego 12; (51-630)
wroclawnull@star.edu.pl