Podstawowe informacje o szkoleniu
Gdzie?
Jak długo?
Cena:
Osobami do których skierowane jest szkolenie są pracodawcy, którzy będą pełnić w swoim przedsiębiorstwie funkcje służby bezpieczeństwa i higieny pracy.
Informacje o szkoleniu
Podczas szkolenia uczestnicy zaktualizują i uzupełnią wiedzę i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, rozpoznawania i zapobiegania zagrożeń, przeprowadzania kontroli stanu bezpieczeństwa, środków ochrony przed zagrożeniami dla zdrowia i bezpieczeństwa innych wraz ze sposobami postępowania w przypadkach awaryjnych.
Szczególna uwaga będzie zwrócona na problemy eliminowania lub ograniczania czynników szkodliwych dla zdrowia pracownika, ustalania przyczyn wypadków i chorób zawodowych oraz wprowadzania metod profilaktycznych i popularyzujących bezpieczne i higieniczne stanowisko pracy.
Termin ważności szkolenia
Szkolenie ważne jest przez 5 lat od jego ukończenia. Pierwsze szkolenie okresowe należy odbyć nie później niż 12 miesięcy po rozpoczęciu pracy na danym stanowisku.

Program szkolenia
- Główne założenia BHP oraz regulacje związane z wykonywaną pracą
- Zagrożenia dla zdrowia pracownika takie jak:
- Hałas
- Pyły
- Substancje chemiczne i biologiczne
- Oświetlenie
- Pole magnetyczne
- Transport wewnątrz zakładowy wraz ze składowaniem materiałów
- Pożary, wybuchy
- Mikroklimat środowiska pracy
- Zabezpieczenie się przed wypadkiem i zasady postępowania po wypadku – pierwsza pomoc
- Nadzór miejsca pracy
- Prawa i obowiązki pracodawcy i pracownika
- Odpowiedzialność za niedostosowanie się do przepisów i zasad BHP
- Ochrona kobiet i osób młodocianych
- Profilaktyczna opieka lekarska
- Systemy kontroli zgodności wyrobów z wymaganiami BHP
- Metody ograniczenia wpływów zagrożeń i wypadków
- Ergonomia miejsca pracy (koncepcyjna, korekcyjna)
- Podstawowe zasady ochrony przeciwpożarowej wraz zagrożeniami i postępowaniem w razie pożaru

Organizacja szkolenia
Kurs odbywa się w formie wykładu w czasie którego osoby odbywające szkolenie mają uzyskać, zaktualizować lub uzupełnić wiedzę i umiejętności dotyczących wykonywania pracy w zakładzie pracy i zachowania się zgodnie z podstawowymi przepisami i zasadami BHP. Do realizacji szkolenia wykorzystywane będą wielorakie środki dydaktyczne jak np. filmy, prezentacje ale również omówione zostaną środki do udzielania pierwszej pomocy oraz obsługa podręcznego sprzętu przeciwpożarowego.
Po szkoleniu odbędzie się egzamin w formie testu. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu organizator szkolenia wydaje zaświadczenie zgodne ze wzorem podanym w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Polityki Społecznej w sprawie szkolenia BHP (Dz.U. 2004 nr 180, poz. 1860 z póź. zm.). Posiada swój unikalny numer oraz ramowy program szkolenia.
Pytania dotyczące kursu
Zapytaj o to szkolenie
