Szkolenie specjalistyczne cysterny na kursie ADR dla kierowców

Transport materiałów niebezpiecznych w cysternach wymaga ukończenia odpowiedniego szkolenia. Kurs specjalistyczny ADR w cysternach powstał z myślą o osobach chcących poszerzyć swoje kwalifikacje w tym zakresie.

Kurs ADR specjalistyczny dla cystern przeznaczony jest dla osób, które:

Kurs ADR specjalistyczny na cysterny ma za zadanie przygotować kierowców do obowiązków związanych z przewozem drogowych materiałów niebezpiecznych w cysternach. Jednym z celów jest również omówienie istniejących zagrożeń oraz przekazanie wiedzy pozwalającej na podjęcie czynności zapobiegawczych oraz niezbędnych działań po zaistniałym wypadku.

Zakres tematyczny podejmowany podczas zajęć dotyczy m.in.:

• omównienia przepisów, ze szczególnym naciskiem na użytkowanie pojazdów w zakresie posiadania świadectw dopuszczenia pojazdów do ruchu, odpowiednie oznakowanie tablicami i naklejkami,
  • zachowania się pojazdów na drodze podczas przewozu materiałów niebezpiecznych,
  • przedstawnienia szczególnych wymagań obowiązujących cysterny,
  • ogólnych wiadomości związanych z systemami napełniania i opróżniania cystern.

Szkolenie specjalistyczne ADR omawiające przewóz w cysternach trwa nie mniej niż 16 godzin lekcyjnych.

Egzamin po kursie specjalistycznym ADR cysterny

Po ukończeniu kursu ADR omawiającego przewóz materiałów niebezpiecznych w cysternach następuje część egzaminacyjna - niezbędna do uzyskania uprawnień.

Egzamin ma formę testu pisemnego. Składa się z 18 pytań, zaś czas na udzielenie odpowiedzi wynosi 40 minut. Egzamin uznaje się za zaliczony, jeśli kursant udzielił co najmniej 12 poprawnych odpowiedzi. W przypadku niezdania egzaminu, zainteresowanemu przysługuje prawo do jednego egzaminu poprawkowego, w terminie 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia kursu.

Jeśli jesteś zainteresowany/na poszerzeniem swoich kompetencji o możliwość przewozu materiałów niebezpiecznych w cysternach już teraz skontaktuj się z nami i zapytaj szczegóły organizowanych kursów ADR.