Kurs prowadzenie pojazdów na bocznicy 2022

Kurs ma na celu przekazać uczestnikom wiedzę oraz umiejętności w zakresie prowadzenia pojazdów kolejowych w obrębie bocznicy kolejowej.
Ostrów Wielkopolski - 16.01.2023r.

16 stycznia, 2023

2069 PLN przy zapisie do 09.01.2023

Kurs na prowadzącego pojazdami kolejowymi na bocznicy kolejowej

Jak przebiega oraz ile trwa kurs na prowadzącego pojazdami kolejowymi w obrębie bocznicy?

W przypadku osób, które odbywają szkolenie w wariancie II, zajęcia teoretyczne odbywają się w formie stacjonarnej lub zdalnej (online). Łączny czas trwania zajęć teoretycznych to 198 godzin.

Zajęcia praktyczne są obowiązkowe dla wszystkich osób – zarówno osób, które odbywają szkolenie w wariancie I, jak i wariancie II. Zajęcia praktyczne w wariancie II trwają łącznie 37 godzin, w przypadku wariantu I, kursant musi odbyć łącznie 72 godziny zajęć praktycznych.

Jakie są korzyści wynikające z udziału w kursie na prowadzącego pojazdami kolejowymi na bocznicy?

Podczas szkolenia na prowadzącego pojazdami kolejowymi na bocznicy kolejowej zdobędziesz wiedzę z zakresu:

• konstrukcji pojazdów kolejowych z napędem różnych serii,
  • zespołów i mechanizmów pojazdów kolejowych,
  • działania mechanizmów pojazdów kolejowych,
  • obsługi i konserwacji urządzeń,
  • sposobów i środków usuwania uszkodzeń z uwzględnieniem zasad BHP,
  • instrukcji w zakresie obowiązujących osobę prowadzącą pojazdy kolejowe z napędem w obrębie bocznicy przepisów.

Ile kosztuje kurs na prowadzącego pojazdami kolejowymi w obrębie bocznicy?

Kurs na prowadzącego pojazdami kolejowymi wyłącznie na bocznicy kolejowej kosztuje 2299zł. W przypadku zapisu min. 7 dni przed terminem szkolenia obowiązuje cena promocyjna - 2069 zł.

Wymagania

Warunki uczestnictwa w kursie na prowadzącego pojazdami kolejowymi na bocznicy kolejowej

Szkolenie może przebiegać w dwóch następujących wariantach:

Wariant I kursu na prowadzącego pojazdami kolejowymi

• posiadanie co najmniej średniego wykształcenia w zawodzie lub na kierunku, którego program zawiera zagadnienia z budowy pojazdów szynowych, elektroniki, mechaniki oraz po uzyskaniu odpowiednio: tytułu zawodowego technika, dyplom ukończenia studiów wyższych,
  • przygotowanie zawodowe,
  • 3-miesięczny staż pracy na stanowiskach związanych z utrzymaniem, eksploatacją lub naprawą taboru kolejowego,
  • zaświadczenie lekarskie.

Wariant II kursu na prowadzącego pojazdami kolejowymi

• wykształcenie co najmniej zawodowe,
  • przygotowanie zawodowe,
  • 6-miesięczny staż pracy na stanowiskach związanych z utrzymaniem, eksploatacją lub naprawą taboru kolejowego,
  • zaświadczenie lekarskie.

Wariant I zwalnia osoby podchodzące do kursu z zajęć teoretycznych!

Jak wygląda egzamin na prowadzącego pojazdami kolejowymi w obrębie bocznicy kolejowej?

Szkolenie zakończone jest podejściem do egzaminu. Egzamin składa się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Teoretyczna część egzaminu składa się z części ustnej i pisemnej. Egzamin odbywa się przed komisją powołaną przez dyrektora Urzędu Transportu Kolejowego (UTK).

Część praktyczna egzaminu

Część praktyczna składa się z następujących czynności:

• przygotowanie pojazdu kolejowego do pracy i zdania pojazdu po pracy,
  • jazda próbna,
  • obsługa hamulców – próba hamulca.

Część teoretyczna egzaminu

Część pisemna – należy wykazać się znajomością z zakresu:

• eksploatacji, budowy, utrzymania pojazdów trakcyjnych,
  • budowy i obsługi hamulców kolejowych,
  • manewrów i technik ruchu kolejowego.

Część ustna – należy się wykazać znajomością z zakresu:

• eksploatacji, budowy, utrzymania pojazdów trakcyjnych,
  • budowy i obsługi hamulców kolejowych,
  • manewrów i technik ruchu kolejowego.

Najbliższe terminy szkoleń

Zapis możliwy jest najpóźniej 2 dni przed danym terminem.

Niższa cena obowiązuje w przypadku zapisu na minimum tydzień przed terminem szkolenia.

Jeśli żaden z poniższych terminów Ci nie odpowiada, zapytaj nas o inne terminy.

16.01.2023r.

20.02.2023r.

2069 PLN przy zapisie do 13.02.2023

20.03.2023r.

2069 PLN przy zapisie do 13.03.2023

Szkolenie zwolnione z VAT. Cena za 1 os. W przypadku niewystarczającej liczby uczestników, termin danego kursu może zostać odwołany. O takim fakcie będziemy informować uczestników indywidualnie.

16 stycznia, 2023