Kurs nauki jazdy kat. B 2020

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce, wprowadzamy możliwość realizacji szkoleń przez Internet. Bez wychodzenia z domu.

Szkolenia w formie stacjonarnej będą dostępne wkrótce.

Możliwość podstawienia samochodu z kursu na egzamin zarówno w WORD Kalisz oraz WORD Milicz

Prawo jazdy kategorii B
uprawnia do kierowania następującymi pojazdami:

auto
Pojazdem o dmc* nie przekraczającym 3,5t., z wyłączeniem autobusów oraz niektórych motocykli.
auto z przyczepa
Pojazdem o dmc nie przekraczającym 3,5t. wraz z przyczepą lekką, a także przyczepą inną niż lekka, o ile łączna dmc zespołu pojazdów nie przekracza 3,5t.
motocykl
Pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii A1 w przypadku posiadania prawa jazdy kat. B co najmniej 3 lata.

*Dopuszczalnej masie calkowitej.

Rozpoczęcie kursu w 3 krokach

Odpowiedni wiek
Kurs na prawo jazdy kat. B możesz rozpoczać najwcześniej 3 miesiące przed ukończeniem 18 roku życia*.
Wymagane dokumenty
Uzyskaj Profil Kandydata na Kierowcę (PKK). Informacje na temat profilu znajdziesz tutaj.
Rozpoczęcie kursu
Z uzyskanym profilem zgłoś się do nas, gdzie rozpoczniesz kurs po którym otrzymasz prawo jazdy!

*Od osoby która nie ukończyła jeszcze 18 roku życia, wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna.

Egzamin na samochodzie z kursu

Umożliwiamy naszym kursantom podejście do egzaminu państwowego przy użyciu naszego samochodu, tego samego na którym wcześniej kursant uczył się jeździć.

Dzięki takiemu rozwiązaniu zarówno w ruchu miejskim jak i na placu manewrowym, młody kierowca czuje się pewniej, ponieważ jest już przyzwyczajony do danego pojazdu. W każdym samochodzie sprzęgło pracuje inaczej a samochód różnie reaguje na wciśnięcie pedału hamulca. Ostatecznie podczas egzaminu kursant mniej się stresuje i tym samym zwiększają się szanse na zdanie egzaminu.

Egzamin pańtwowy na prawo jazdy kategorii B obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną w mieście i na placu manewrowym.

Cena szkolenia
Cena brutto
Szkolenie zwolnione z VAT. Cena za 1 os.
Czas trwania: 30h
Najbliższe szkolenie