Kurs nauki jazdy kat. AM 2020

Kurs na prawo jazdy kategorii AM ma na celu przygotowanie do egzaminu umożliwiającego kierowanie popularnymi skuterami o pojemności silnika nie większej niż 50cm3 oraz lekkimi quadami.

Prawo jazdy kategorii AM
wymagania i uprawnienia:

skuter
Kurs prawa jazdy kat. AM uprawnia do kierowania pojazdem* wyposażonym w silnik spalinowy o pojemności max. 50cm3 lub w silnik elektryczny o mocy max. 4 kW.
wiek
Aby rozpocząć kurs prawa jazdy kat. AM wymagane jest ukończenie minimum 14 roku życia.
quad
Prawo jazdy kat. AM uprawnia również do kierowania czterokołowcem* lekkim, którego masa własna nie przekracza 350 kg.

*którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.

Rozpoczęcie kursu w 3 krokach

Odpowiedni wiek
Kurs na prawo jazdy kat. AM możesz rozpoczać najwcześniej 3 miesiące przed ukończeniem 14 roku życia*.
Wymagane dokumenty
Uzyskaj Profil Kandydata na Kierowcę (PKK). Informacje na temat profilu znajdziesz tutaj.
Rozpoczęcie kursu
Z uzyskanym profilem zgłoś się do nas, gdzie rozpoczniesz kurs po którym otrzymasz prawo jazdy!

*W przypadku braku ukończonego 18 roku życia, wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna.

Egzamin na prawo jazdy kat. AM

Po zakończonym kursie na prawo jazdy kat. AM przychodzi czas na egzamin w państwowym ośrodku egzaminacyjnym (WORD). Na placu manewrowym, kursant wykonuje zadania wskazane mu przez egzaminatora, np. sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, ruszanie na wzniesieniu czy wykonanie slalomów - wolnego lub szybkiego.

W ruchu miejskim, kursant sprawdzany jest pod kątem zachowania pomiędzy innymi uczestnikami ruchu. Oceniane jest wykonywanie manewrów - np. zmiana pasa ruchu, zawracanie na skrzyżowaniu, omijanie itp. Przykładowe błędy popełniane podczas egzaminu można znaleźć tutaj.

Cena szkolenia
Cena brutto
Szkolenie zwolnione z VAT. Cena za 1 os.
Czas trwania: 7h
Najbliższe szkolenie