Kurs nauki jazdy kat. A2 2020

Kiedy?

Do indywidualnego uzgodnienia

20h

Kurs ten ma na celu przygotowanie do egzaminu państwowego na prawo jazdy kategorii A2. Kategoria ta uprawnia do kierowania motocyklami o średniej mocy, np. Hondą CBR500R.

Prawo jazdy kategorii A2
wymagania i uprawnienia:

motor
Kurs prawa jazdy kat. A2 uprawnia do kierowania motocyklami o mocy do 35kW*.
wiek
Aby rozpoczać kurs prawa jazdy kat. A2 wymagane jest ukończenie 18 lat.
skuter
Prawo jazdy kat. A2 umożliwia również kierowanie pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM oraz A1.

*a także stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,2 kW/kg

Rozpoczęcie kursu w 3 krokach

Odpowiedni wiek
Kurs na prawo jazdy kat. A2 możesz rozpoczać najwcześniej 3 miesiące przed ukończeniem 18 roku życia*.
Wymagane dokumenty
Uzyskaj Profil Kandydata na Kierowcę (PKK). Informacje na temat profilu znajdziesz tutaj.
Rozpoczęcie kursu
Z uzyskanym profilem zgłoś się do nas, gdzie rozpoczniesz kurs po którym otrzymasz prawo jazdy!

*W przypadku braku ukończonego 18 roku życia, wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna.

Egzamin na prawo jazdy kat. A2

Po ukończeniu kursu prawa jazdy kategorii A2 przychodzi czas na egzamin państwowy w WORD. Osoba egzaminująca wyznacza do wykonania zadania odbywające się w ruchu miejskim oraz na placu manewrowym. W ruchu miejskim uwaga zwracana jest m.in. na wykonywaniu manewrów zmiany pasa ruchu bądź wymijania.

W przypadku placu manewrowego, przykładowym zadaniem do wykoniana może być slalom szybki, polegający na 2-krotnym przejeździe pomiędzy 5 pachołkami. Ocena egzaminatora zależy od szybkości poruszania się oraz niepotrąceniu pachołków.

data

Kiedy?