Kurs nauki jazdy kat. A 2020

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce, wprowadzamy możliwość realizacji szkoleń przez Internet. Bez wychodzenia z domu.

Szkolenia w formie stacjonarnej będą dostępne wkrótce.

Kurs ten ma na celu przygotowanie do egzaminu państwowego na prawo jazdy kategorii A. Kategoria ta uprawnia do kierowania wszelkimi motocyklami, o nieograniczonej mocy oraz pojemności silnika.

Prawo jazdy kategorii A
wymagania i uprawnienia:

motor
Kurs prawa jazdy kat. A uprawnia do kierowania wszelkimi motocyklami, a w szczególności takimi o mocy powyżej 35kW*.
wiek
Aby otrzymać prawo jazdy kat. A wymagane jest ukończenie 24 lat lub 20 lat - w przypadku posiadania prawa jazdy kat. A2 minimum 2 lata.
skuter
Prawo jazdy kat. A umożliwia również kierowanie pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM, A1 oraz A2.

*oraz stosunku mocy do masy własnej powyżej 0,2 kW/kg.

Rozpoczęcie kursu w 3 krokach

Odpowiedni wiek
Kurs na prawo jazdy kat. A możesz rozpoczać najwcześniej 3 miesiące przed ukończeniem 20 roku życia*.
Wymagane dokumenty
Uzyskaj Profil Kandydata na Kierowcę (PKK). Informacje na temat profilu znajdziesz tutaj.
Rozpoczęcie kursu
Z uzyskanym profilem zgłoś się do nas, gdzie rozpoczniesz kurs po którym otrzymasz prawo jazdy!

*W przypadku posiadania prawa jazdy kategorii B od co najmniej 2 lat.

Egzamin na prawo jazdy kat. A

Każda osoba ubiegająca się o prawo jazdy musi po ukończeniu kursu w ośrodku szkoleniowym zaliczyć egzamin Państwowy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. W przypadku egzaminu na prawo jazdy kategorii A, od kandydata wymagane jest poprawne wykonanie szeregu zadań, zarówno w ruchu miejskim jak i na placu manewrowym. Ostateczne zaliczenie egzaminu zależne jest od oceny końcowej egzaminatora.

W ramach egzaminu na prawo jazdy kat. A, kandydat może zostać poproszony o wykonanie hamowania awaryjnego, polegającego na rozpędzeniu motocykla do odpowiedniej prędkości i zatrzymaniu go na znak egzaminatora w określonym miejscu.

Cena szkolenia
Cena brutto
Szkolenie zwolnione z VAT. Cena za 1 os.
Czas trwania: 20h
Najbliższe szkolenie