Kurs napełniania i obsługi butli 2022

Kurs napełniania i obsługi butli ma na celu przygotować kursantów do pracy przy obsłudze i napełnianiu ciśnieniowych zbiorników przenośnych.
Ostrów Wielkopolski - 27.12.2022r.

27 grudnia, 2022

679 PLN przy zapisie do 20.12.2022

Kurs napełniania i obsługi butli

Jaki jest cel szkolenia z napełniania i obsługi butli?

Szkolenie ma na celu przygotować kursantów do egzaminu, zarówno w zakresie teoretycznym, jak i praktycznym.

Podczas szkolenia słuchacze zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy przy napełnianiu ciśnieniowych zbiorników przenośnych o pojemności powyżej 350 cm3.

Posiadanie uprawnień wymagane jest podczas napełniania ciśnieniowych zbiorników przenośnych o pojemności powyżej 350 cm3 następującymi gazami:

• skroplonymi – przede wszystkim dwutlenkiem węgla, amoniakiem, LPG, czy podtlenkiem azotu,
  • rozpuszczonymi – acetylen,
  • sprężonymi – argon, tlen, azot, powietrze.

Ile trwa kurs napełniania i obsługi butli?

Kurs napełniania i obsługi butli trwa łącznie 2 dni i odbywa się w formie zajęć teoretycznych i praktycznych.

Ile kosztuje kurs obsługi butli?

Oferujemy szkolenie z napełniania i obsługi butli w cenie 749 PLN brutto/za osobę, w przypadku zapisu na szkolenie co najmniej tydzień przed wybranym terminem szkolenia oferujemy promocyjną cenę w wysokości 679 PLN brutto/za osobę.

Dla kogo przeznaczony jest kurs napełniania i obsługi butli?

Kurs napełniania i obsługi butli powyżej 350 cm3 gazami przeznaczone jest dla osób serwisujących urządzenia klimatyzacyjne, klimatyzację, pompy ciepła – urządzenia zawierające fluorowane gazy cieplarniane lub substancje, które podlegają kontroli.

W szczególności szkolenie przeznaczone jest dla:

Strażaków

Kurs przeznaczony jest dla czynnych strażaków oraz osób, które ubiegają się o zatrudnienie w straży pożarnej.

Pracowników szpitali i/lub uzdrowisk

Szkolenie przeznaczone jest dla osób pracujących w sektorze medycznym – szpitalu i/lub uzdrowisku, których zadaniem jest napełnianie butli gazami.

Pracowników sektora spożywczego

Szkolenie przeznaczone jest dla osób pracujących w branży spożywczej, których zadaniem jest napełnianie butli gazami.

01Dozór techniczny

Dozór techniczny dla zbiorników przenośnych – ich badania i naprawy.

02Właściwości gazów - informacje
03Zbiorniki przenośne – znakowanie
  • etykiety,
  • kody,
  • etykiety ostrzegawcze.
04BHP
05Napełnianie/opróżnianie zbiorników
  • instrukcja napełniania zbiorników,
  • urządzenia do napełniania,
  • przygotowanie instalacji,
  • opróżnianie zbiorników.
06Konstrukcja i parametry zbiorników

Egzamin i uprawnienia

Egzamin z napełniania i obsługi butli

Egzamin przeprowadza komisja powołana przez Urząd Dozoru Technicznego, składa się on z części teoretycznej – pisemnego testu oraz części praktycznej – obsługi zbiorników ciśnieniowych podczas ich napełniania.

Koszt za egzamin z napełniania i obsługi butli

Egzamin odbywa się osobno dla dwóch kategorii: gazy skroplone oraz gazy sprężone.

Koszt jednego egzaminu to 212,34 zł, dlatego w przypadku chęci zdania obu kategorii kwota się podwoi.

Uprawnienia na napełnianie i obsługę butli

Uprawnienia wydawanie i przesyłane są przez Urząd Dozoru Technicznego po pozytywnie zaliczonym egzaminie, na adres wskazany podczas składania wniosków.

Ważność uprawnień wygaśnie po 10 latach, chyba, że na 3 miesiące przed tą datą, do UDT zostanie złożony wniosek o przedłużenie uprawnień – wymogiem jest ciągła praca przy napełnianiu ciśnieniowych zbiorników przenośnych o pojemności powyżej 350 cm3.

Również w tej tematyce

Najbliższe terminy szkoleń

Zapis możliwy jest najpóźniej 2 dni przed danym terminem.

Niższa cena obowiązuje w przypadku zapisu na minimum tydzień przed terminem szkolenia.

Jeśli żaden z poniższych terminów Ci nie odpowiada, zapytaj nas o inne terminy.

27.12.2022r.

17.01.2023r.

679 PLN przy zapisie do 10.01.2023

07.02.2023r.

679 PLN przy zapisie do 31.01.2023

28.02.2023r.

679 PLN przy zapisie do 21.02.2023

21.03.2023r.

679 PLN przy zapisie do 14.03.2023

Szkolenie zwolnione z VAT. Cena za 1 os. W przypadku niewystarczającej liczby uczestników, termin danego kursu może zostać odwołany. O takim fakcie będziemy informować uczestników indywidualnie.

27 grudnia, 2022