Kurs na wózki widłowe

Kurs na wózki widłowe umożliwia uzyskanie bezterminowych uprawnień w zakresie obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych (spalinowych i elektrycznych) oraz operowania ładunkiem.

Kategoria I WJO
750 PLN
Cena brutto
Najbliższy termin:
10.07.2019r.
Ostrów Wielkopolski
Kategoria II WJO
450 PLN
Cena brutto
Najbliższy termin:
10.07.2019r.
Ostrów Wielkopolski
Kategoria III WJO
450 PLN
Cena brutto
Najbliższy termin:
10.07.2019r.
Ostrów Wielkopolski

Kategoria I WJO uprawnia do obsługi wózków z kategorii II WJO i III WJO. Ponadto daje kwalifikacje do obsługi wózków ze zmiennym wysięgnikiem i/lub z operatorem podnoszonym wraz z ładunkiem.

Kategoria II WJO uprawnia do obsługi wózków z kategorii III WJO oraz wózków, gdzie operator siedzi w kabinie lub stoi na podeście. Wyjątkiem są wózki specjalizowane (ładowarki teleskopowe, wózki z operatorem podnoszonym wraz z ładunkiem).

Kategoria III WJO uprawnia do operowania wózkami jezdniowymi podnośnikowymi prowadzonymi, czyli takimi, gdzie operator nie siedzi w kabinie ani nie stoi na podeście wózka, tylko idzie obok maszyny.

Celem kursu na wózki widłowe jest przygotowanie do samodzielnej pracy na stanowisku kierowcy wózka jezdniowego akumulatorowego i spalinowego, z uprawnieniami do bezpiecznej wymiany butli gazowych (LPG). Uprawnienia do prowadzenia wózków widłowych pomagają w znalezieniu zatrudnienia w kraju oraz w państwach członkowskich Unii Europejskiej.

W uzyskaniu odpowiednich umiejętności pomaga wykwalifikowana kadra instruktorów, posiadająca wieloletnie doświadczenie praktyczne i pedagogiczne. Wszystkie te czynniki przekładają się na łatwą i bezstresową naukę jazdy wózkami widłowymi.Najbliższe terminy szkoleń

Wybierz najdogodniejszy dla siebie termin, a następnie kliknij przycisk Zapisz się
Jeśli nie odpowiada Ci żaden z poniższych terminów, skontaktuj się z nami.

Ostrów Wielkopolski
Kurs na wózki widłowe10 lipca, 2019
Ostrów Wielkopolski
Kurs na wózki widłowe12 sierpnia, 2019

W przypadku niewystarczającej liczby uczestników, termin danego kursu może zostać odwołany. O takim fakcie będziemy informować uczestników indywidualnie.

program szkolenia

Program szkolenia

Kurs na wózki widłowe składa się z dwóch części - teoretycznej oraz praktycznej. W trakcie szkolenia uczestnik poznaje prawidłową obsługę wózka widłowego oraz przepisy z tym związane.

Zagadnienia poruszane na szkoleniu:

  • typy stosowanych wózków jezdniowych,
  • budowa i obługa wózków widłowych,
  • rodzaje ładunków,
  • wiadomości z zakresu przepisów BHP,
  • dozór techniczny,
  • wymiana butli LPG.

Szkolenie operatora wózka widłowego prowadzone jest w systemie ciągłym.

Dla kogo kurs na wózki widłowe?

Posiadanie uprawnień zezwalających na prowadzenie wózka widłowego jest przydatne przy poszukiwaniu zatrudnienia. Fakt posiadania świadectwa dokumentującego uprawnienia na wózki widłowe często bywa niezbędnym warunkiem przyjęcia do pracy w magazynach, hurtowniach, zakładach produkcyjnych itp. Kurs operatora wózków widłowych przeznaczony jest dla każdego, kto chce uzyskać nowe umiejętności jak i osób chcących się przekwalifikować.

Minimalne wymagania:

Z uwagi na przepisy określające korzystanie z urządzeń podnośnikowych jakimi są wózki widłowe, do kursu mogą przystąpić tylko osoby które spełniają następujące warunki:

  • mają ukończone 18 lat,
  • posiadają zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do uczestniczenia w kursie,
  • posiadają minimum podstawowe wykształcenie.
egzamin

Egzamin i certyfikat

Ukończenie kursu na wózki widłowe wiąże się z koniecznością zaliczenia egzaminu końcowego, organizowanego w naszym ośrodku szkoleniowym lub w miejscu szkolenia (w firmie zlecającej kurs).

Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu uczestnik uzyskuje bezterminowe świadectwo z Certyfikatem Ministerstwa Gospodarki dokumentujące uprawnienia na wózki widłowe, spalinowe i akumulatorowe.

Świadectwo - które na życzenie możemy wydać również w języku angielskim oraz niemieckim - może być honorowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Formularz zapisowy

Wybierz zakres szkolenia
Zapisujesz się na:
Termin i miejsce szkolenia:

Dane osobowe

Dane adresowe

Rezerwacja noclegu (cena od 50 PLN / dobę)

Faktura

Akceptacja zasad

W formularzu znajdują się błędy zaznaczone na czerwono.
Popraw je a następnie wyślij ponownie.

Lokalizacje szkoleń

Ostrów Wielkopolski
ul. Radłowska 40; (63-400)
+48 694 705 447
ostrownull@star.edu.pl
Wrocław
ul. Chełmońskiego 12; (51-630)
+48 695 457 352
wroclawnull@star.edu.pl

a także:

Poznań
Warszawa
Łódź
mapa polski

Co nas wyróżnia

ris
kuratorium
orly
Posiadamy wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, dzięki któremu osoby bezrobotne i poszukujące pracy, mogą ubiegać się o finansowanie szkolenia ze środków publicznych, takich jak np. Fundusz Pracy, PFRON, fundusze pomocowe Unii Europejskiej.
Otrzymaliśmy akredytację Kuratorium Oświaty, która gwarantuje wysoki poziom naszych kompetencji oraz spełnienie wymagań dotyczących wysokiej jakości szkoleń.
Zostaliśmy nagrodzeni w plebiscycie Orły Kształcenia 2018, jako firma wyznaczająca kierunek, stawiająca na rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji, dzięki czemu możemy sprostać wymaganiom naszych Klientów.