4 kroki aby rozpocząć kurs prawa jazdy w 2020 roku

Zanim rozpoczniesz kurs nauki jazdy musisz uzyskać Profil Kandydata na Kierowcę.

thumbnail
18 Stycznia, 2020 · 1 min czytania
main photo

Przed rozpoczęciem kursu na prawo jazdy należy pobrać Profil Kandydata na Kierowcę (PKK). W tym celu należy udać się do starostwa powiatowego (wydział komunikacji – wydawanie prawa jazdy) i złożyć następujące dokumenty:

• Orzeczenie lekarskie o braku przeciwskazań do kierowania pojazdami mechanicznymi,
  • Jedną fotografię o wymiarach 3,5 x 4,5 cm (osoba bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, ukazująca głowę w pozycji lewego półprofilu i z widocznym lewym uchem; zachowane musi być równomierne oświetlenie twarzy),
  • Dowód osobisty lub paszport wraz z zaświadczeniem o zameldowaniu,
  • Zgoda rodziców - w przypadku osoby niepełnoletniej.

Z uzyskanym profilem należy zgłosić się do ośrodka szkoleniowego w celu rozpoczęcia kursu.